Böcüklü Yatak Örtüsü

23 Temmuz 2010 Cuma

Yogunluktan oldukca fazla kaldı elimde. Siparişini nerdeyse 2 ay önce almıstım oysa. Bu cici örtünün tasarımı tamamıyla bana ait. Özel sipariş üzerine calıştım. Alttaki resimde bittikten hemen sonraki halimi görebilirsiniz:))

Ugur böcekli bir dizayndı müsterimin talebi.Aynı zamanda yaprakda mı koysak şeklinde bir konusma gecmişti.
Bulundugum yerde gücüne duruşuna hayran oldugum bir cınar agacı vardır,en az 400 yıllık. Yaprak cınar olsun diye düşündüm.Döktüğü yapraklardan birini alıp hemen kalıbını cıkardım:)


Böceklerim boyutlu, cift kat calıştım.Örtüye monte ettiğimde nerdeyse ucacaklardı:)İşte ucusan böcüğüm...

Yorganlamayı tamamıyle elle yaptım. Toprak beji soft kumaş üzerine gene soft kumaşla böcekler ve monorallede yaprakları yaptım.

Bu  dilimli yorganlama aklıma gelir gelmez üzerine püskülü fiyonk ve minik ugur böcükleri gelmişti ama malesef tam renginde sadece 2 adet püskül bulabildim.Yastıkta ısrarla genede kullandım. Örtüde 30 adet gerekliydi:)

Not: unuttum yatak örtüsü cift taraflı kullanılmak üzere tasarlandı...fakat akıllı bendeniz düz tarafını cekmeyi unutmusum. Arka tarafı sadece kırmızı pamuk saten. yorganlamanın aynısı kırmızı tafatada mevcut.

Cok zevkli bir calışmaydı.Zevkle,sevgiyle yapıldı.Hepsinden güzeli ise teslim ettiğimde gözlerdeki pırıltı,şaşkınlık ve hayranlık ifadeleriydi.(o anı resimlemek şimdi aklıma geldi:)))
 İyi günlerde güle güle kullansın Başak hanım.......

2 yorum:

nurtenbegendi.blogspot.com dedi ki...

Çok özel ve güzel olmuş. Ellerine sağlık arkadaşım. Bloğuna bir şekilde geldim, gidemedim:) Saat gece yarısını çoktan geçti. Gidiyorum bloğunun ilk sayfalarına doğru, hadi hayırlısı. Bakalım daha neler göreceğim:)
Afyon'dan sevgiler, selamlar.
nurtenbegendi.blogspot.com

mine dedi ki...

saol arkadasım:) tşk ederim ziyaretin ve güzel yorumun için.

Related Posts with Thumbnails
 
dikiş, süsleme ve örgü adındaki hersey. Design by Pocket